fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Dziesięcioosobowa delegacja z Briańskiego Uniwersytetu Państwowego przebywa od 14 maja w PWSZ w Koninie. Grupę stanowią same kobiety – 8 studentek Wydziału Nauk Historycznych oraz 2 opiekunki i gościć będą u nas do 23 maja.
 
Delegację oficjalnie przywitał prof. dr. hab. Mirosław Pawlak, rektor, dr Jerzy Jasiński, prorektor ds. kształcenia, dr Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Humanistycznego oraz mgr Patrycja Herman-Wróbel, kierownik Biura Rektora.

Ogólny program ich pobytu obejmuje zwiedzania Konina i okolic oraz spotkania z ciekawymi osobami z naszego regionu. Studentki mają zamiar poznać naszą uczelnię z jej wszystkimi wydziałami, biblioteką i Centrum Wykładowo-Dydaktycznym. Oczywiście, chcą też poznać ludzi, którzy tu studiują i pracują, dlatego spotkają się z Samorządem Studenckim i przedstawicielami uczelnianych kół naukowych, m.in. Kołem Naukowym Politologów.

Do tej pory Rosjanki złożyły wizytę w Urzędzie Miejskim w Koninie. Gościł je Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina. Odpowiadał na pytania, np. o możliwości kończenia studiów w Polsce. Ponadto opowiedział o placówkach edukacyjnych miasta.

Tego samego dnia studentki briańskiego uniwersytetu spotkały się z księdzem Robertem Krzywińskim, dyrektorem Centrum Pomocy Rodzinie w Licheniu.

Specjalnie z myślą o gościach uczelnia zorganizowała dwa wykłady naukowe. Jeden, który dotyczył 10-lecia Polski w Unii Europejskiej, wygłosił dr Jerzy Ciupa, drugi, o międzynarodowych stosunkach gospodarczych – dr hab. Maciej Walkowski.
A że nie samą nauką student żyje, dziewczęta z Briańska bawiły się razem z naszymi studentami w corocznym święcie młodzieży, czyli w juwenaliach.

21 maja Rosjanki wezmą udział w studenckiej konferencji naukowej SKN Młodych Pedagogów – „Nowe tendencje i przedsięwzięcia w edukacji małego dziecka”.
Opiekę nad delegację roztoczyli na czas pobytu w Koninie: Biuro Współpracy z Zagranicą, Katedra Politologii i Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz studenci politologii i filologii angielskiej.

Mamy nadzieję, że wizyta ta umocni trwającą już ponad 10 lat współpracę między uczelniami oraz otworzy nowe możliwości dla obu społeczności.

Wizyta rosyjskich gości to efekt podpisanej w 2003 roku obustronnej umowy międzynarodowej.
17895_dsc00533
17896_dsc00542
17898_dsc00564
17903_dsc00584
17904_dsc00586
17948_dsc00620
17953_dsc00629