fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

– Przedsiębiorcą można się urodzić, ale można też nauczyć się nim być – uważa dr Agnieszka Szymankowska, która 15 maja przekonywała o tym, i kilku innych ciekawych zagadnieniach, uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, uczestników Akademii Młodego Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.
 
Zajęcia wykładowo-warsztatowe pod tytułem „Doskonały przedsiębiorca – droga do samodzielności” miały przede wszystkim pomóc młodym ludziom w rozpoznaniu zalet i wad samodzielnego prowadzenia firm, ale również cech charakteru, które w tym pomagają. – Są cechy, które predystynują do tego: konsekwencja, kreatywność, umiejętność przekonywania do swoich pomysłów, czyli według niektórych – robienia „czegoś z niczego”, i umiejętność komunikowania się z ludźmi – opowiada dr Szymankowska. Uczniowie samodzielnie rozpoznawali te cechy u siebie, a potem wzięli udział w teście, który pokazał, jak ich zdanie o sobie w tym zakresie ma się do tego, co mówi o nich test. Niektórzy, jak pokazało badanie, przynajmniej na razie, wolą czekać na dyspozycje wydawane przez innych i nie wyrywać się przed szereg. – To młodzi ludzie, wiele może się jeszcze zmienić, ale muszą nad sobą popracować, jeśli chcą prowadzić swój biznes – zastrzega dr Szymankowska. Na zakończenie tej części zajęć, uczestnicy otrzymywali w nadmuchanych balonikach pytania związane z treścią czwartkowego spotkania. Dla najlepszych były drobne nagrody.

Po przerwie na poczęstunek i zwiedzanie uczelni, dr Szymon Zimniewicz zaprosił uczniów z Koła na wykład „Znaczenie logistyki w gospodarce globalnej”. Natomiast po nim, młodymi żakami zajęli się studenci zarządzania logistyką i zaproponowali m.in. zabawę w globalny transport. Jej uczestnicy musieli przeprawić na drugi koniec świata kontener paczek różnymi środkami lokomocji: statkami, samolotami, tirami, barkami, koleją i czym się jeszcze da.

To wydanie AMS zorganizowała Katedra Zarządzania i Logistyki z Wydziału Społeczno-Humanistycznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty AMS PWSZ w Koninie.
aria
 
17838_dsc00013
17839_dsc00016
17840_dsc00018
17841_dsc00019
17842_dsc00080
17843_dsc00078
17844_dsc00079
17836_dsc00020
17837_dsc00012