fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

III Otwarte Mistrzostwa ZSTiH w Koninie w plażowej piłce siatkowej mężczyzn odbyły się 13 maja boiskach przy amfiteatrze w Koninie.
W tegorocznej edycji turnieju zagrało 14 drużyn reprezentujących konińskie szkoły ponadgimnazjalne: ZSTiH i 3 Liceum (po dwie drużyny), ZSB, ZSG-E, ZS im. M. Kopernika, ZS "Medyk" i 1 Liceum oraz PWSZ Konin , LZS Orzeł Osiecza, Referat Kazimierz Biskupi, Orion Skulsk i Energetyk Konin.

Zawody rozgrywano systemem brazylijskim tj.do dwóch przegranych spotkań a łącznie rozegrano aż 26 meczów! Po blisko 6 godzinach zmagań zakończono fazę eliminacyjną turnieju i rozegrano półfinały, które wyłoniły najlepszą czwórkę :)
  • W meczu o 3 miejsce drużyna PWSZ Konin wygrała 2-0 z Energetykiem Konin.
  • W meczu finałowym uczniowie 3 Liceum wygrali 2-0 z Orionem Skulsk.
Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie oraz Pani Daria Walczykiewicz, nauczycielka wychowania fizycznego w ZSTiH, której podopieczni zajęli w zawodach 7 i 13 miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, pamiątkowe statuetki i nagrody ufundowane przez firmę Amber Milk oraz gadżety ufundowane przez PWSZ w Koninie. Najlepsza "trójka" turnieju udekorowana została medalami :)

...Nagrody indywidualne otrzymali:
  • Paweł Wojtkiewicz [ZSTiH] - najlepszy zawodnik gospodarzy,
  • Wojciech Pernak [3 Liceum] - najlepszy technik turnieju (Puchar ufundowany przez Rektora PWSZ w Koninie),
  • Dawid Giętkowski [Orion Skulsk, absolwent ZSTiH] - MVP turnieju.


Wyniki Turnieju:

  • 1 miejsce –   3 Liceum (1) [Wojciech Pernak / Patryk Michałek
  • 2 miejsce –   Orion Skulsk [Dawid Giętkowski / Michał Bultrowicz
  • 3 miejsce –   PWSZ [Damian Nowak, Paweł Michalski
  • 4 miejsce –    Energetyk Konin [Łukasz Antczak, Bartosz Dombek
  • 5-6 miejsce – ZSGE [Grzegorz Piński, Sebastian Kowalski
  • 5-6 miejsce – ZSB [Kacper Piskorski, Paweł Sosnowski.
  • 7-8 miejsce – ZSTiH (2) [ Paweł Wojtkiewicz, Przemysław Sakowski
  • 7-8 miejsce – 3 Liceum (2) [Kacper Woźniak, Bartosz Strzykowski
  • 9-12 miejsce –Orzeł Osiecza [Kacper Janczak, Damian Szczepaniak
  • 9-12 miejsce – ZS Medyk [Robert Licheniak, Dominika Sikorska
  • 9-12 miejsce – 1 Liceum [Jędrzej Braciszewski, Christian Ndu
  • 9-12 miejsce – Referat Kazimierz Biskupi [Kamil Dryjański, Zbigniew Stryganek
  • 13-14 miejsce – ZSTiH (1) [ Paweł Zwoliński / Mateusz Kujawa
  • 13-14 miejsce – ZS im.M.Kopernika [Szymon Szczepankiewicz / Mateusz Kolata

17676_imag0276
17677_imag0279
17678_imag0282
17679_imag0287
17680_imag0300
17681_imag0312
17669_imag0017_burst001
17670_imag0019
17671_imag0050
17672_imag0055
17673_imag0059
17674_imag0062
17675_imag0088