fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Turkish Day (Dzień Turecki) to już od kilku lat stały punkt w kalendarzu imprez PWSZ w Koninie. Święto przygotowują tureccy stypendyści Programu Erasmus, którzy realizują jeden lub dwa semestry swoich studiów w naszej Uczelni. Przypomnijmy, iż w tym roku akademickim w semestrze zimowym gościliśmy 21 tureckich studentów. Taka sama liczba obywateli Turcji studiuje w murach naszej Uczelni w obecnym – letnim - semestrze. Są to studenci z: Selcuk, Cukurova, Kafkas, Mersin, Karadeniz Technical oraz Ondokuz Mayis University.
Główną ideą Turkish Day jest przybliżenie polskim studentom PWSZ w Koninie tureckich tradycji i obyczajów. W ramach imprezy będzie można między innymi skosztować typowych potraw i napojów z tego kraju, posłuchać tureckiej muzyki, obejrzeć pokaz tureckich tańców narodowych. W programie znajduje się także prezentacja multimedialno-fotograficzna Turcji.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 6 maja do budynku PWSZ w Koninie, ul. Przyjaźni 1, do sali 5b. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00.

 
Turkish Day 2014