fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Kolejna edycja Akademii Młodej Przedsiębiorczości za nami. Jej cel od lat jest ten sam - upowszechnianie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości oraz lokalnego rozwoju gospodarczego wśród studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Finał Akademii Młodej Przedsiębiorczości wraz z konkursem odbył się 2 grudnia br. Podczas Akademii studenci brali udział w wykładach i warsztatach dotyczących przedsiębiorczości, autoprezentacji  i wystąpień publicznych. Dodatkowo wzięli udział w spotkaniach z konińskimi przedsiębiorcami i odbyli wizyty studyjne w ich firmach.

W ramach konkursu, który był ostatnim etapem Akademii,  uczestnicy w 3-oosbowych grupach musieli przygotować prezentacje dotyczące promocji gospodarczej i kulturalnej naszego miasta. Zwycięska grupa w składzie: Agata Drzewiecka, Norbert Kaszuba i Damian Borucki przedstawiła pomysł na stworzenie korzystnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości w Koninie poprzez inwestycję w energooszczędne rozwiązania fotowoltaiczne w firmach i instytucjach publicznych. Dodatkowo zaproponowali zagospodarowanie starego kina znajdującego się przy ul. Zofii Urbanowskiej, a także renowację amfiteatru wraz z terenem wokół niego.

Zwycięzcy w ramach nagrody odbędą dwudniowe szkolenie w Warszawie pt. „Zarządzanie stresem i emocjami”.

Komisję Konkursową stanowili współorganizatorzy wydarzenia, tj. dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie, Tomasz Kopczyński – Dyrektor Konińskiej Izby Gospodarczej  oraz Roman Jankowski – Kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego.

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

7 edyacja AMP
Zakończenie VII Edycji Akademii Młodej Przedsiębiorczości
zakończenie 7 edycji AMP