fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Odbył się finał  XVIII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem: „Sport, wysiłek –ważna sprawa! Z Bolkiem i Lolkiem to czysta zabawa!”. Nad jej przebiegiem czuwali studenci I roku wychowania fizycznego.

W finale, spośród 12 reprezentacji konińskich przedszkoli uczestniczących w eliminacjach, udział wzięły cztery: Prywatne Przedszkole „Bajkolandia”, Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”, Przedszkole Nr 7 „Bolek i Lolek” oraz Przedszkole Nr 5 „Plastuś”.

Podczas zawodów zespoły brały udział w dziewięciu różnych konkurencjach w ramach dwóch grup wiekowych: 3-4 latków oraz 5-6 latków. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami szybkościowymi i zwinnościowymi, pokonując sprawnościowe tory przeszkód. – W każdej z tych dyscyplin przedszkolaki radziły sobie doskonale. Dziecięca rywalizacja  i wspaniała zabawa zapewniły przedszkolakom niesamowite przeżycia – mówi dr Ewa Janeczek, kierownik Katedry Zdrowia ANS w Koninie.

Finał olimpiady przedszkolaków odbył się 31 stycznia 2024 r. w hali Widowiskowo-Sportowej „Rondo”. Nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych w trakcie eliminacji i finału czuwali nasi studenci pod opieką dr Ewy Janeczek, którzy wykazali się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi.

Sportowe przedszkolaki 4
Sportowe przedszkolaki 3
Sportowe przedszkolaki