fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

„Filozofia i jej znaczenie w życiu społecznym” to tytuł kolejnego wspólnego webinarium filozoficznego ANS w Koninie i PUM w Szczecinie.

– Jego uczestnikom przedstawiono wykłady w zakresie szeroko rozumianej filozofii i jej konotacji socjologicznej, resocjalizacyjnej, medycznej, farmaceutycznej – wyjaśnia dr hab. Jakub Bartoszewski, prof. ANS, współorganizator spotkania. – Wielu uczestników wskazywało, iż współczesna cywilizacja pauperyzuje się na gruncie praw i zasad logicznego wnioskowania, co powoduje brak zrozumienia podstawowych praw przyrody. Skutkiem tego jest odejście od realnej rzeczywistości, co podkreślało wielu uczestników spotkania. Jednocześnie prelegenci oraz słuchacze wskazywali na potrzebę kontynuowania webinariów proponując tematykę z zakresu wiedzy społecznej – dodaje prof. Bartoszewski.

W spotkaniu, które odbyło się 26 stycznia, wzięli udział pracownicy naukowi, dydaktyczni z różnych ośrodków akademickich, aptekarze oraz studenci. Obok prof. Bartoszewskiego przygotowała je dr Anna Żuk z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.    

filozofia jest potrzebna webinarium  (2)
filozofia jest potrzebna webinarium  (4)
filozofia jest potrzebna webinarium  (1)