fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Kanada kojarzy się większości z nas z syropem klonowym, dziką przyrodą i śniegiem, jednak od lat zajmuje najwyższe miejsca w rankingach najlepszych do życia miejsc na świecie. Co sprawia, że jest miejscem wyjątkowym i tak lubianym? Na to pytanie odpowie dr Ewa Urbaniak-Rybicka podczas wykładu „Najwspanialszy kraj na świecie — Kanada i jej literatura”. Odnosząc się do położenia geograficznego tego kraju, jego historii, wieloaspektowego zjawiska imigracji, które ukształtowało kanadyjskie społeczeństwo, oraz wybranych dzieł literackich, prelegentka postara się udowodnić, że choć Kanada jest tak bardzo daleko, że prawie nie istnieje, jak powiedział kiedyś argentyński pisarz Jorge Luis Borges, kraj ten zdecydowanie istnieje i jest pod wieloma względami wyjątkowy.

Dr Ewa Urbaniak-Rybicka jest wykładowczynią w Katedrze Języka i Komunikacji w ANS w Koninie, prowadzi zajęcia z literatury angielskiej, amerykańskiej, kanadyjskiej oraz literaturoznawstwa. Jej główne zainteresowania naukowe to współczesna anglojęzyczna literatura kanadyjska, a szczególnie kwestie tożsamości, gender, intertekstualność, historiograficzna metafikcja, wielowymiarowa transgresja oraz animal studies. Jest autorką licznych polskich i zagranicznych publikacji naukowych na temat prozy Margaret Atwood, Arithy van Herk, Ann-Marie MacDonald, Timothy Findley, Rawi Hage i innych współczesnych pisarzy kanadyjskich, a także stypendystką rządu Kanady (2005) i członkinią Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich.

Na wykład ten, z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią”, zapraszamy 18 stycznia o godz. 18.00 na platformie MS Teams. Link do wykładu: https://tiny.pl/c415p.

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

czwartkowe spotkania z akademią 18 01