fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

O doświadczeniach z pobytu w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji mówiły podczas seminarium dydaktyczno-promocyjnego studentki III roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i członkinie SKN Młodych Pedagogów.

W problematykę spotkania wprowadziła zebranych dr Marianna Styczyńska, wykładowczyni i opiekunka SKN MP. Jako hasła przewodniego użyła myśli Johanna Wolfganga Goethego „Nie wystarczy coś wiedzieć, trzeba też umieć to zastosować, nie wystarczy chcieć, trzeba działać”. Nim oddała głos studentkom, odniosła się na wybranych problemów społecznych Słowacji oraz towarzyszących ich minimalizowaniu nurtów wspomagania, uzupełniania i zastępowania.

Członkinie SKN-u w swojej relacji opowiadały o spotkaniach z ciekawymi ludźmi napotkanymi w placówkach, które odwiedziły w Bańskiej Bystrzycy. Było to Centrum Wczesnej Interwencji, Dom Kultury, Wspólnota Romów, Teatr z Pasażu. Przeżycia i refleksje z tego wyjazdu zainspirowały je do głębszego poznawania kultury, tradycji, historii i aktualnych problemów tego kraju.

W seminarium wzięła też udział mgr Krystyna Chowańska, Honorowy Prezes TPD w Koninie, która od lat współpracuje z Młodymi Pedagogami przy organizowaniu kontaktu pomocowego. W nawiązaniu do tematu przewodniego spotkania przedstawiła wybrane problemy z jakimi borykają się polskie dzieci, począwszy od lat sześćdziesiątych aż po czasy obecne.

– Ważnym elementem seminarium była możliwość odniesienia się do realiów polskich w obszarze minimalizowania podobnych problemów i tworzenia przyjaznego środowiska opiekuńczo-wychowawczego i edukacyjnego dzieciom i innym osobom z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – podkreśliła po spotkaniu dr Styczyńska. I dodała: – To seminarium ułatwi zebranym tu studentom III roku pedagogiki dokonać wyboru problematyki badawczej do przygotowania projektu dyplomowego, a studentów młodszych roczników z pewnością zainspiruje do działań prospołecznych.

Na zakończenie odbyła się promocja książki przygotowanej przez wykładowców Katedry Nauk Społecznych – „Pedagogika. Wybrane aspekty praktyczne”, pod redakcją dr hab. Kingi Przybyszewskiej, prof. ANS. Książka stanowi źródło niezbędnych informacji, które pozwolą studentom zgłębić podstawową wiedzę w ramach realizowanych przedmiotów przewidzianych w planie studiów. W trakcie spotkania można było porozmawiać z autorami poszczególnych rozdziałów.

Wyjazd do Bańskiej Bystrzycy zrealizowano w ramach programu Erasmus+, od 13 do 17 listopada, natomiast seminarium odbyło się 5 grudnia w Bibliotece Uczelnianej.

red.

seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (1)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (4)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (2)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (6)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (5)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (7)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (8)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (9)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (10)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (11)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (13)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (14)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (15)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (12)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (19)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (16)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (17)
seminarium dydaktyczno promocyjne w bibliotece  (20)