fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Zmian w przepisach dotyczących statusu UKR oraz konsekwencji wynikających z jego utraty dotyczyło spotkanie dla studentów z Ukrainy. Obecnie studiuje u nas 65 obywateli tego kraju.

Status UKR to zezwolenie na pobyt czasowy dla Ukraińców, który jednocześnie określa ich status prawny i ochronę czasową w Polsce. Jest przyznawany osobom, które zamieszkały u nas po wybuchu wojny, czyli po 24 lutego 2022 roku.

– Przekazaliśmy szczegółowe informacje dotyczące koniecznych dokumentów, które potwierdzają przekraczanie granic krajów UE oraz Ukrainy podczas świąt i w okresie noworocznym. Ze strony studentów padały różne pytania, więc wyjaśniliśmy między innymi wszystkie możliwości korzystania z tego statusu oraz co należy zrobić, by odnowić utracone z różnych przyczyn zezwolenie – wyjaśniła dr Tetiana Cherniavska, prof. ANS, koordynator ds. pomocy osobom poszkodowanym wojną w Ukrainie.

W spotkaniu, które odbyło się 1 grudnia, udział wzięli również dr Karina Zawieja-Żurowska, prorektor ANS w Koninie, i Tomasz Sękowski, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Koninie.

spotkanie ws. studnetów z Ukrainy  (2)
spotkanie ws. studnetów z Ukrainy  (5)
spotkanie ws. studnetów z Ukrainy  (6)
spotkanie ws. studnetów z Ukrainy  (1)
spotkanie ws. studnetów z Ukrainy  (3)
spotkanie ws. studnetów z Ukrainy  (4)