Funkcjonowanie Centrum Informacji Księgowej, deregulacja zawodu księgowego oraz praca na bazie Ustawy o Rachunkowości to tematy IV edycji warsztatów z księgowości zorganizowanych przez dr Mikołaja Mielczarka, menedżera kierunku finanse i rachunkowość, we współpracy z Centrum Informacji Księgowej dla studentów III roku finansów i rachunkowości.
W części praktycznej warsztatów studenci rozwiązywali również przykładowe zadania egzaminacyjne w oparciu o przepisy Ustawy o Rachunkowości.
W ramach uczestnictwa w warsztatach studenci otrzymali:
- bezpłatny pakiet dostępu do egzaminu C.I.K.;
- bezpłatne materiały dydaktyczne w postaci opracowanych przykładowych zagadnień egzaminacyjnych oraz wyselekcjonowanych podstaw prawnych;
- po zdanym egzaminie możliwość uzyskania Certyfikatu Księgowego C.I.K. na preferencyjnych warunkach.
Egzamin przeprowadzany przez Centrum Informacji Księgowej ma na celu potwierdzenie odpowiedniego przygotowania merytorycznego w zakresie księgowości oraz rachunkowości. Zakres egzaminacyjny jest taki sam, jaki obowiązywał w ramach egzaminu Ministra Finansów w czasie regulacji zawodu księgowego. Ponadto jest przeprowadzany przez organizację, która jako jedyna w Polsce, prowadzi ogólnodostępny rejestr księgowych z licencją Ministra Finansów oraz prowadzi ewidencję prawie 10 tys. biur rachunkowych, spełniających kryteria związane z czasem regulacji branży rachunkowo-księgowej.
Pozytywny wynik egzaminu upoważnia do uzyskania Certyfikatu Księgowego C.I.K., który jest honorowany przez:
- pracodawców, kandydat posiadający Certyfikat Księgowy C.I.K. jest ceniony na rynku pracy;
- instytucje publiczne, banki oraz inne instytucje, np. Urzędy Pracy;
- biura rachunkowe, kilka tysięcy biur rachunkowych w całej Polsce legitymuje się certyfikatami C.I.K.
Warsztaty odbyły się 16 listopada 2023 r. za pomocą aplikacji ClickMeeting.
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników