Informatyka śledcza i inżynieria wsteczna, matematyka i kryptologia, cyberbezpieczeństwo, eksploracja i analiza danych – to tylko niektóre ze specjalizacji, w jakich można się kształcić, wstępując do Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (WOC).
Szerzej mówił o tym podczas szkolenia „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni” Karol Kiniorski, przedstawiciel WOC. W webinarze uczestniczyli nasi studenci bezpieczeństwa wewnętrznego i kierunków technicznych, a także uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie.
Przede wszystkim jednak przedstawił zakres działalności tego nowego (powołanego w lipcu 2022 r.) specjalistycznego komponentu polskich sił zbrojnych, który jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, gdzie prowadzi się podobne działania jak w innych domenach operacyjnych (woda, ląd, powietrze i przestrzeń kosmiczna) – od obronnych, przez rozpoznawcze, do ofensywnych. Mówił więc również o nowych formy czynnej służby wojskowej i korzyściach z niej wynikających oraz trybie postępowania rekrutacyjnego do służby w WOC.
Spotkanie, które odbyło się 14 listopada, zorganizował dr inż. Mirosław Żywiołowski, menedżer kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
red.
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników