fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Noc Młodych Inżynierów to popularnonaukowe spotkanie dla wszystkich interesujących się nauką i techniką. Ma za zadanie stworzyć innowacyjną i edukacyjną przestrzeń, w której uczniowie ze szkół z Konina i okolic oraz osoby dorosłe zapoznają się z fascynującym światem nauki w praktycznej odsłonie.

Na uczestników spotkań z tego cyklu czeka zawsze wiele atrakcji, m.in. pokazy ramion robotów i techniki spawania, doświadczenia wyjaśniające zjawiska fizyczne oraz tajniki druku 3D, obserwacja świata materiałów pod mikroskopem.

Podczas Nocy Młodych Inżynierów, która odbyła się 29 września, można było „zwiedzać” samochód i autobus z napędem wodorowym oraz najnowszy model ciągnika siodłowego marki DAF z dwoma napędami. Na wydzielonym stoisku czekała grupa studentów z komputerem do diagnozowania samochodów.  

Rozstrzygnięto również konkurs „Kim jest inżynier?”. W kategorii szkół ponadpodstawowych wygrali uczniowie klasy 3C z III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie, natomiast w kategorii szkół podstawowych uczniowie klasy 7C ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie.

– Poprzez warsztaty, wykłady, prezentacje i interaktywne pokazy udało się rozbudzić ciekawość młodych ludzi oraz zachęcić do pogłębiania nauk technicznych, bo zainteresowanie naszą akcją było imponujące – zauważył dr Paweł Sobczak, menedżer kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, wykładowca w Katedrze Nauk Technicznych.

Noc Młodych Inżynierów 4
Noc Młodych Inżynierów 5
Noc Młodych Inżynierów 7
Noc Młodych Inżynierów 10
Noc Młodych Inżynierów 12
Noc Młodych Inżynierów 6
Noc Młodych Inżynierów 8
Noc Młodych Inżynierów 9
Noc Młodych Inżynierów 3
Noc Młodych Inżynierów 11
Noc Młodych Inżynierów 2
Noc Młodych Inżynierów