fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Studentki pielęgniarstwa i członkinie Studenckiego Koła Naukowego „Pielęgniarstwo Przyszłości” wzięły udział w spotkaniu „Różowy październik z Konińską Radą Kobiet”, poświęconemu zdrowiu kobiet, profilaktyce i świadomości badań.

W czasie spotkania studentki wraz z opiekunami dr Aliną Roszak i mgr Jolantą Janiak wykonywały uczestniczkom badania przesiewowe, takie jak ocena poziomu glukozy, pomiar ciśnienia i tętna oraz poziom saturacji, a odważnym obliczano BMI.

– Należy także dodać, że studentki znalazły się w gronie wspaniałych kobiet, przedstawicielek Konińskiego Klubu Amazonki, Stowarzyszenia Magnolia, Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka czy Kliniki Ruchu Eweliny Wojciechowskiej – mówi dr Alina Roszak, menedżer kierunku pielęgniarstwo (II stopnia) oraz opiekun SKN „Pielęgniarstwo Przyszłości”. – Pomimo ważnych i bardzo trudnych tematów, jakie omawiano, związanych z zagrożeniami zdrowia kobiet, to atmosfera była miła i niezwykle przyjazna, a Pani Izabelli O'Sullivan dziękujemy za zaproszenie – dodała.  

Spotkanie odbyło się 25 października.

O profilaktyce i świadomości badań - badania podczas różowego Października  (1)
O profilaktyce i świadomości badań - badania podczas różowego Października  (4)
O profilaktyce i świadomości badań - badania podczas różowego Października  (3)