fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Julia Brzezińska i Khrystyna Voitovych, studentki I roku pielęgniarstwa (I st.) ANS w Koninie, zdobyły wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Telemedycyny i eZdrowia za projekt Kształtowanie wśród pacjentów postawy prozdrowotnej oraz ułatwienie funkcjonowania w systemie ochrony zdrowia.

Nasze studentki pokazały w nim m.in. jak w przejrzysty i prosty sposób zainstalować i obsługiwać aplikację mobilną MojeIKP oraz aplikację webową Internetowe Konto Pacjenta. Ich pomysł może być użyteczny dla tych, którzy nie są zbyt zaawansowani w korzystaniu z technologii IT, szczególnie osoby starsze. Taka pomoc jest ważna, bo odwrotu od zmian związanych z nowymi technologiami nie ma. Autorki podały też odpowiedzi na najczęściej padające w tej sprawie pytania i wątpliwości.

Konferencja Telemedycyna i e-Zdrowie 2023, poświęcona innowacyjnym badaniom w zakresie telemedycyny i dziedzin pokrewnych, przygotowana przez Polish Telemedicine and eHealth Society, odbyła się 7 września. Przyciągnęła badaczy i praktyków z wielu zakątków świata, w tym z Australii, Gruzji, Niemiec, RPA, Włoch, i oczywiście z wielu ośrodków w Polsce.

red.

Wyróżnienie Polish Telemedicine and eHealth Society
Wyróżnienie Polish Telemedicine and eHealth Society 3
Wyróżnienie Polish Telemedicine and eHealth Society 2