fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

— Wiedza, którą zdobyliśmy na uczelni, nie jest tylko składnikiem CV. To narzędzie, które możemy wykorzystać, aby zmienić świat na lepsze – tak w imieniu swoim i swoich kolegów pożegnała uczelnię Aleksandra Paszek, tegoroczna absolwentka wychowania fizycznego i przewodnicząca Samorządu Studenckiego Akademii Nauk Stosowanych w Koninie.

To zdanie dobrze współbrzmiało z treścią wystąpienia dr. hab. Artura Zimnego, profesora i rektora ANS, podczas Absolutorium 2023. – Studenci kończący obecnie naukę wchodzą na rynek pracy w bardzo trudnym momencie: wojna, inflacja, kryzys energetyczny, sztuczna inteligencja – wymieniał. Podkreślił, że w takich czasach oprócz teoretycznej wiedzy kierunkowej potrzebne są także inne – kształtowane na naszej uczelni – umiejętności: interpersonalne oraz krytyczne i analityczne myślenie, zdolność rozwiązywania problemów. – Wierzę, że pozwolą Państwu dostosować się do nowych trendów zachodzących na rynku pracy – dodał. Odniósł się także do przyszłości tegorocznych absolwentów. – Zapewne niektórzy z Was wyjadą za granicę lub do dużych miast, ale wielu zostanie tutaj, w Koninie i regionie, założy rodziny, podejmie pracę w lokalnych firmach i instytucjach i będzie budować potencjał Wielkopolski Wschodniej – mówił. Rektor wyraził również nadzieję, że niektórzy tu powrócą nie tylko, by kontynuować studia na kierunkach magisterskich, ale także w roli nauczycieli akademickich.

W uroczystościach uczestniczył Piotr Korytkowski, prezydent Konina. W swoim wystąpieniu podkreślał wagę naszej uczelni dla miasta i regionu. A do tegorocznych absolwentów zwrócił się słowami: — Potrzebujemy Was na rynku pracy, potrzebujemy Was w subregionie konińskim, ale jeżeli Wasze plany związane są z innym miejscem na świecie, cieszcie się tym wyborem i bądźcie z niego zadowoleni. Podobnie jak rektor Zimny, mówił o dynamicznie rozwijającym się rynku pracy i konieczności elastycznego dostosowywania do zmian. Postawił jednak w tej ostatniej sprawie pewną granicę. – I ja, i Pan Rektor swoje wystąpienia napisaliśmy bez pomocy Chat GPT. Są w pełni autorskie – zaręczył pół żartem, pół serio.

Już po uroczystości, studenci pytani o wrażenia z lat studiów i o swoje plany na przyszłość, mówili o poczuciu dobrego przygotowania do zawodu, ale także o przyjaźniach na całe życie. Większość zapewniała, że będzie kontynuować studia w ANS w Koninie.

Dla Natalii Klichowskiej z logistyki szczególnie ważne okazały się zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe. – Studia przygotowały mnie teoretycznie do zawodu, ale to właśnie praktyki pokazały jak tę wiedzę wykorzystać w pracy.

Karolina Mądrowska z pedagogiki już teraz wie, że czas w ANS-ie zawsze będzie mile wspominać. – Spędziłam go w gronie znajomych i przyjaciół, i co także bardzo ważne — zaznaczyła – wykładowcy szli nam na rękę, zwłaszcza w tych trudnych sytuacjach.

Orina Głogowska i Anita Płóciennik z pielęgniarstwa mówiły podobnie: — Wspomnienia mamy bardzo dobre, szczególnie to, jak nas traktowała kadra dydaktyczna. Dużo dały nam zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej, gdzie mogłyśmy wszystko wyćwiczyć na sucho i nabrać odwagi.

W tym roku akademickim studia na naszej uczelni ukończyło ponad 420 osób, w tym prawie 100 na Wydziale Nauk o Zdrowiu, ponad 100 osób na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych i 220 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych.

Uroczystości odbyły się 24 czerwca. Aulę im. J.P. Kaczmarka, jak zwykle podczas absolutoriów, wypełnili nie tylko goście, wykładowcy i sami absolwenci, ale też ich najbliżsi – rodziny i przyjaciele.

emes/aria

absolutorium wnz 2023
absolutorium wnz 2023 aula
poczet sztandarowy absolutorium wnz
absolwenci wnz  2
absolwenci wnz  3
absolwenci wnz
prowadzący absolutorium wnz 2023
wnz absolutorium
wnz kadra
zastępca prezydenta na absolutoriach
przemowienie przewodniczącej SS
absolwenci wnz (2)
absolutorium wnz na scenie
absolwenci wnz (3)
absolwenci wnz z władzami
najlepsi absolwenci (2)
najlepsi absolwenci (3)
najlepsi absolwenci (4)
najlepsi absolwenci
wpisy do księgi absolwenci
absolutoria 2023
absolutoria wnhs
absolwenci wnhs (2)
absolwenci wnhs
goście na absolutoriach
kadra wnhs na absolutoriach
kadra wnhs
przemowienie dziekan wnhs
przemowienie prezydenta na absolutoriach
przemówienie menedżera na wnhs
sztandar na absolutoriach
najlepsi studneci wnhs absolutoria (6)
najlepsi studneci wnhs absolutoria (7)
najlepsi studneci wnhs absolutoria (8)
najlepsi studneci wnhs absolutoria (2)
najlepsi studneci wnhs absolutoria (3)
najlepsi studneci wnhs absolutoria (4)
najlepsi studneci wnhs absolutoria (5)
najlepsi studneci wnhs absolutoria
absolutoreia wnet (2)
absolutoreia wnet (3)
absolutoreia wnet (4)
absolutoreia wnet
absolutoria wnet
wladze na absolutoroach wnet
przemówienie rektora na absolutoriach 2023
zastępca prezydenta na absolutoriach
dziekan wnet na absolutoriach
przemowienie studenta
najlepsi absolwenci wnet (2)