fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Sylwetka dr. Jerzego Jambora, prof. ANS w Koninie, wykładowcy na Wydziale Nauk o Zdrowiu, znalazła się w kwietniowym numerze opiniotwórczego czasopisma naukowego „Zeitschrift für Arznei- und Gewürzpflanzen” (Journal of Medicinal and Spice Plants).

Czasopismo to jest forum dla specjalistów, zajmujących się hodowlą, uprawą i przetwarzaniem roślin leczniczych i przyprawowych. Zamieszcza najnowsze wyniki badań, szczególnie dotyczących praktyki. Dostarcza również aktualnych informacji o wszystkim co ważne w branży, takich jak wydarzenia, nowe i obiecujące procesy oraz produkty, portrety osób związanych z tą dziedziną. Całość uzupełniają charakterystyki roślin, profile firm, porady, ekspertyzy i krótkie relacje.

Artykuł w ZAG, poświęcony dr. Jamborowi, przedstawia jego karierę naukową i zawodową, działalność w organizacjach branżowych, ale też społeczną, oraz dorobek naukowy (publikacje i patenty), nagrody i wyróżnienia.

Przypomnijmy, Jerzy Jambor jest doktorem nauk farmaceutycznych, specjalistą drugiego stopnia w zakresie zielarstwa, a na naszej uczelni wykładowcą na kierunku dietetyka. Poza tym od lat jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zielarskiego, założycielem i członkiem Zarządu Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, a także twórcą lub współtwórcą wielu powszechnie stosowanych leków roślinnych, m.in. Sylimarolu.

dr J. Jambor