fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Nowe laboratorium przetwórstwa tworzyw sztucznych powstało na Wydziale Nauk Ekonomiczno-Technicznych. – To świetna inwestycja, która pozwoli na prowadzenie badań oraz nauczanie w zakresie przetwarzania tworzyw sztucznych na wysokim poziomie – podkreśla dr inż. Robert Cieślak, kierownik Katedry Nauk Technicznych (KNT).

Do laboratorium zakupiono najnowocześniejsze narzędzia, takie jak wytłaczarka, gęstościomierz, wagosuszarka oraz twardościomierze Shore'a i Rockwella. To sprzęt najwyższej jakości, który pozwala na dokładne badanie właściwości materiałów i poznanie ich struktury. – Wytłaczarka jest niezwykle przydatna, ponieważ pozwala na wytwarzanie próbek o określonych wymiarach i kształtach. Dzięki temu można dokładnie określić właściwości mechaniczne oraz inne właściwości badanych materiałów – wyjaśnia dr inż. Monika Muszyńska z KNT. – Gęstościomierz pozwala na dokładny pomiar gęstości materiałów, a wagosuszarka umożliwia określenie wilgotności i zawartości wody w badanych materiałach. Twardościomierze Shore'a i Rockwella, jak wskazuje sama nazwa, służą do pomiaru twardości materiałów – dodaje.

Jak zaznacza dr Cieślak, dzięki nowemu laboratorium, studenci oraz pracownicy ANS będą mieli możliwość przeprowadzania bardziej zaawansowanych badań oraz nauczania w zakresie przetwarzania tworzyw sztucznych. – To ważny krok naprzód dla Akademii Nauk Stosowanych oraz dla przemysłu, który będzie miał dostęp do jeszcze lepiej przygotowanych specjalistów w dziedzinie przetwarzania tworzyw sztucznych – kończy kierownik KNT.

wytłaczarka

gęstościomierz
twardościomierz shora
twardościomierz rockwella