fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Rewolucja przemysłowa to ogólne określenie zmian technicznych, ale też następujących wraz z nimi przekształceń ekonomicznych i społecznych, jakie nieustannie zachodzą od XVIII wieku. Pierwsza była mechanizacja, po niej elektryfikacja. Od II połowy ubiegłego wieku uczestniczymy w trzeciej i czwartej, w których splatają się automatyzacja, robotyzacja i informatyzacja.

Właśnie synergii tych trzech ostatnich prof. dr hab. inż. Andrzej Milecki poświęci wykład „Nowoczesne metody w automatyzacji”. Przedstawi w nim badania naukowe, które prowadzą do opracowania i wprowadzania do praktyki przemysłowej coraz nowocześniejszych metod i rozwiązań. Będzie więc mowa o najnowszych sposobach sterowania i nadzorowania procesów produkcyjnych, nowoczesnych elementach stosowanych w automatyzacji produkcji, jak też obecnych trendach w robotyzacji i niektórych zastosowaniach sztucznej inteligencji.

Profesor Andrzej Milecki jest wykładowcą na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych ANS w Koninie, specjalistą mechatroniki i automatyzacji, którymi zajmuje się naukowo i praktycznie od ponad 40-tu lat. Szczególne miejsce w jego pracach zajmują zastosowania nowoczesnych materiałów i metod inteligentnych w komunikacji człowiek – maszyna.

Na wykład ten, z cyklu „Czwartkowe spotkania z Akademią”, zapraszamy 2 lutego o godz. 18.00, jak zwykle online, na platformie MS Teams. Link do wykładu: https://bit.ly/3tpihLi. Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

czwartkowe spotkania z akademią 2 02