fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Choć opinie na ich temat są spolaryzowane, bowiem przez jednych uważane są za godne zaufania narzędzie finansowe, a dla innych to piramida finansowa, warto wyrobić sobie o nich swoje zdanie. Mowa o kryptowalutach. Okazją do tego może być wykład „Podstawy inwestowania na rynku kryptowalut”. Jego autor – dr Robert Piechota – w sposób rzeczowy i obiektywny przybliży je i być może zdejmie z nich nimb tajemniczości. Jak zapowiedział, słuchacze poznają terminy i zagadnienia związane z wirtualną walutą, a następnie zasady działania technologii blockchain i przypisane do udziału w rynku walut ryzyko, a także potencjał i horyzonty czasowe tego typu inwestycji. Poruszy także aspekty praktyczne, czyli gdzie i w jaki sposób kupić bitcoiny, ale też inną kryptowalutę, tzw. altcoiny (dane z 2020 roku mówią, że jest ponad 5 tysięcy jej rodzajów). I – co najważniejsze – postara się odpowiedzieć na fundamentalne pytanie, czy warto inwestować na rynku krypto.

Dr Robert Piechota jest adiunktem w Katedrze Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Zajmuje się innowacyjnymi koncepcjami rachunkowości zarządczej, źródłami finansowania i wyceny przedsiębiorstw oraz inżynierią finansową. Specjalizuje się w analizie rynków akcji i instrumentów pochodnych oraz rynków walutowych, w tym właśnie kryptowalut. Jest też inwestorem, a jego koncepcja inwestowania opiera się na analizie technicznej oraz wykorzystaniu formacji świecowych.

Na wykład online w aplikacji MS Teams zapraszamy 19 stycznia o godz. 18.00 w ramach cyklu „Czwartkowych spotkań z Akademią”. Link do wykładu: https://bit.ly/3tpihLi. Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

czwartkowe spotkanie z akademią 19 01