fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

To był niezapomniany czas!


Czworo studentów kierunku języki obce w mediach i biznesie w wakacje 2023 miało praktyki w ramach programu ERASMUS+ na Teneryfie.

– Odbywaliśmy praktyki jako animatorzy w hotelu PLAYAOLID niedaleko Oceanu Atlantyckiego, w miejscowości Costa Adeje – wspominają z entuzjazmem Zuzanna Kos, Hubert Bultrowicz, Anna Marcinkowska i Oliwia Rożewska. – Hiszpańska wyspa okazała się rajem na ziemi, w którym przyszło nam pracować. Poznaliśmy tam wielu wspaniałych ludzi, uczyliśmy się języka hiszpańskiego i poznawaliśmy tamtejszą kulturę. Przez trzy miesiące opiekę sprawował nad nami człowiek, który był naszym menadżerem i przyjacielem jednocześnie. Zdobyliśmy nieocenione doświadczenie. Te trzy miesiące zleciały bardzo szybko, a my już myślimy o powrocie na tę wspaniałą wyspę – opowiadają. I dodają: – Polecamy taki wyjazd każdej osobie, która się waha i zastanawia nad tym czy warto, my odpowiadamy – warto!

To był niezapomniany czas! - praktyki na Teneryfie  (4)
To był niezapomniany czas! - praktyki na Teneryfie  (3)
To był niezapomniany czas! - praktyki na Teneryfie  (2)
To był niezapomniany czas! - praktyki na Teneryfie  (5)
To był niezapomniany czas! - praktyki na Teneryfie  (6)
To był niezapomniany czas! - praktyki na Teneryfie  foto

Uczenie się przez doświadczanie

– To był bardzo intensywny wyjazd mówią zadowoleni studenci resocjalizacji, którzy byli na Słowacji i w Czechach w ramach programu Erasmus+, gdzie realizowali praktyki zawodowe.

Sześcioro naszych studentów przed wyjazdem uczestniczyło w przyspieszonym kursie językowym; integralną część tego projektu stanowiły bowiem zajęcia on-line przygotowane przez słowackiego partnera – Uniwersytet Mateja Bela (UMB). Tak przygotowani pojechali do Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

– To było pięć bardzo intensywnych dni, spędzonych w różnych instytucjach pomocowych i resocjalizacyjnych w towarzystwie życzliwych i pozytywnie nastawionych do nas osób – podkreślają studenci. A Martyna Szczepańska dodaje: – Na pewno tę wiedzę wykorzystamy w naszej przyszłej pracy zawodowej.

Natomiast Artur Cygan i Marcin Olejniczak, wykładowcy z Katedry Nauk Społecznych (KNS), którzy towarzyszyli studentom, podkreślają świetną organizację wyjazdu i dobór placówek do wizyt studyjnych, ogólną atmosferę oraz nie kryją dumy z podopiecznych, którzy wykazali się dużą otwartością na nowe doświadczenia, zaangażowaniem i odpowiedzialnością. 

– A już w październiku tego roku gościć będziemy u nas studentów i wykładowców z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Mateja Bela – zapowiada dr hab. Kinga Przybyszewska, kierownik KNS. 

Wyjazd studentów do Bańskiej Bystrzycy zorganizowano dzięki współpracy naszej uczelni właśnie z Wydziałem Pedagogicznym UMB. Odbył się w dniach od 24 do 28 kwietnia 2023 roku, w ramach nowego komponentu programu Erasmus+ – wyjazdy krótkoterminowe.

praktyki w Czechach i Słowacji
praktyki w Czechach i Słowacji 2
praktyki w Czechach i Słowacji 3
praktyki w Czechach i Słowacji 4
praktyki w Czechach i Słowacji 5
praktyki w Czechach i Słowacji 6