fbpx
 • Czcionka: A A+ A++
 • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
 • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
 • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Cztery edycje, 48 wykładów, niemal 2300 uczestników – to bilans Czwartkowych Spotkań z Akademią.

O wykładach, w pewnym sensie, zdecydowała pandemia. W czasach zamknięcia i oddzielenia wszystkich od wszystkiego miały być sposobem na spotkanie, choć nie takie zwykłe, bo na spotkanie z nauką. Przygotowano je nie tylko z myślą o studentach, ale i o szerszej publiczności, wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Pierwszy z nich odbył się 4 marca 2021 r. na platformie MS Teams.

Te 48 wykładów to cały wachlarz tematów, od zdrowia, ziołolecznictwa i kosmetologii, poprzez biznes, odnawialne źródła energii i zagadnienia związane z robotyką i mechaniką. Przygotowywali je pracownicy naukowi z niemal wszystkich katedr naszej uczelni. Największą uwagą cieszyły się te, które wpisywały się w aktualne problemy i dyskusje społeczne, jak wykłady dr Pawła Sobczaka „Czy komputer może myśleć? Czyli o sztucznej inteligencji słów kilka…” i „”Dlaczego wodór?”, dr Agnieszki Saran-Jagodzińskiej „Skutki nadużywania napojów energetyzujących”, czy wykład dr. Kamila Łodygowskiego „Czym ogrzewać dom w dzisiejszych czasach?”.

Były także wykłady o oryginalnej tematyce, takie, które poza wiedzą zapewne dostarczyły także sporą dawkę rozrywki. Częściej wypływały z pasji i osobistych zainteresowań niż badań naukowych prelegentów, jak chociażby dr Kazimiery Król o flamenco jako fenomenie kulturowym i filozofii życia, dr. Marka Derenowskiego o Aborygenach, czyli rdzennych mieszkańcach Australii, dr. Grzegorza Milewskiego o zagrożeniach płynących z randkowych portali społecznościowych, czy dr. Jerzego Jambora, który zdradził niektóre tajniki staropolskich nalewek ziołowych.

Wszystkie spotkania przygotowywane przez pracowników naszej uczelni były ciekawe, rzetelne i poparte badaniami naukowymi. Większość z nich, szczególnie z zakresu szeroko rozumianego zdrowia, można potraktować jak poradniki, np. wykłady dr Angeliki Kargulewicz na temat żywienia, dr Joanny Pachurki-Szczepańskiej z zakresu kosmetologii, czy dr Agnieszki Saran-Jagodzińskiej o lekach i suplementach diety.

Spotkania czwartkowe z naszą Akademią przechodzą do historii, ostatni odbył się 25 stycznia. Mamy nadzieję, że uczestnicy i prelegenci zapamiętają i będą miło wspominać „wykłady na Teamsie”.

Partnerem medialnym przez te lata był niezmiennie portal LM.

emes

zrzuty ekranu z czwartkowych spotkań z uczelnią - akademią (6)
zrzuty ekranu z czwartkowych spotkań z uczelnią - akademią (3)
zrzuty ekranu z czwartkowych spotkań z uczelnią - akademią (2)
zrzuty ekranu z czwartkowych spotkań z uczelnią - akademią (4)
zrzuty ekranu z czwartkowych spotkań z uczelnią - akademią (1)
zrzuty ekranu z czwartkowych spotkań z uczelnią - akademią (5)
zrzuty ekranu z czwartkowych spotkań z uczelnią - akademią (9)
zrzuty ekranu z czwartkowych spotkań z uczelnią - akademią (7)
zrzuty ekranu z czwartkowych spotkań z uczelnią - akademią (8)