fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

„Dietetyka anti-aging” rozpocznie tegoroczną edycję „Czwartkowych spotkań z Akademią”. Zapoczątkowane w czasach pandemii wykłady online, przygotowane przez pracowników ANS w Koninie, okazały się atrakcyjne także w czasach popandemicznych, stąd ich kontynuacja.

Na początek, już 17 listopada, dr Angelika Kargulewicz z Wydziału Nauk o Zdrowiu opowie o zwyczajach żywieniowych, które mogą spowolnić procesy starzenia się organizmu, w tym o intermittent fasting, czyli postach przerywanych.

Tydzień później jakże aktualnym w obecnej sytuacji tematem ciepła w domu zajmie się dr inż. Kamil Łodygowski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych (WNET). Podpowie czym ogrzewać się w dzisiejszych czasach: opałem stałym czy gazem? A może skusić się na dywersyfikację?

W grudniu zaprosimy na trzy prelekcje. Ich autorami będą wykładowcy z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych (WNHS). I tak, dr Adam Świątek mówić będzie jak wykorzystać gry komputerowe do nauki języka angielskiego, dr Marianna Styczyńska oceni znaczenie, jakie w wychowaniu szczęśliwego dziecka ma Ogólnopolski Program „Optymistyczne Przedszkole”, a przed przerwą świąteczną dr Edyta Łoboda-Świątczak podzieli się wiedzą dotyczącą psychologii władzy. I nie będzie mówić tylko o uzależnionych od niej ludziach z najwyższych szczebli władzy.

W 2023 roku kilka wykładów znów poświęconych będzie zdrowiu. O mocy witaminy C oraz retinolu w kosmetykach opowie dr Joanna Pachurka-Szczepańska, o motywacji do zmiany nawyków zdrowotnych – dr Agata Juruć, a o pałeczkach jelitowych, które są mikrobiologicznym zagrożeniem dla świata – dr Alina Roszak. „Zdrowiem” naszych portfeli zajmie się dr Robert Piechota (WNET) – przedstawi podstawy inwestowania na rynku kryptowalut. Natomiast prof. dr hab. inż. Andrzej Milecki przedstawi nowoczesne metody w automatyzacji, w tym z zastosowaniem sztucznej inteligencji.

Tegoroczny cykl wykładów, dostępnych w internetowej chmurze MSTeams, zakończy dr Agnieszka Szymankowska, która – pod koniec lutego, a więc przed kolejnym sezonem wyprzedażowym – podpowie jak nie dać się zmanipulować i nie wpaść w pułapki zastawiane na nas przez handlowców.

aria

 

Harmonogram wykładów

ON LINE baner czwartki z akademią