Reizmowi Kotarbińskiego i jego konotacjom we współczesnej gospodarce oraz farmacji poświęcone było listopadowe spotkanie w nowej edycji webinariów pod pojemnym tytułem „Filozofia”.
Reizm, zwany także konkretyzmem, skupia się na istnieniu jedynie rzeczy, wskazuje na przedmiotowy charakter świata i obiektywny sens przedmiotów. – Podczas dyskusji wielu uczestników, odnosząc się do reizmu, zauważyło, że współczesna cywilizacja – w tym działania wychowawcze, marketingowe, ekonomiczne i psychologiczne – uległa pauperyzacji w wyniku odejścia od realnie istniejącej rzeczywistości na rzecz narratywności – mówi dr hab. Jakub Bartoszewski, prof. ANS w Koninie, prowadzący spotkania wraz z ich współautorką Anną Żuk z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
Pomysł cyklicznych webinariów filozoficznych zrodził się w odpowiedzi na przemiany społeczno-etyczne. Podczas nich omawiane są zagadnienia związane z szeroko rozumianą filozofią, w tym jej implikacjami wychowawczymi, farmaceutycznymi, medycznymi i społecznymi. Podejmowane są również tematy związane z teorią krytyczną, wiedzą społeczną oraz nowo powstałymi ruchami społecznymi, takimi jak woke, lobbing czy ekologizm.
W ostatnim spotkaniu online uczestniczyli studenci, pracownicy naukowi i dydaktyczni z ośrodków w Polsce i Słowacji oraz aptekarze.
Odwiedź nas:
Facebook
YouTube
Instagram
Tik-Tok